Urządzenia komunikacyjne

Projektujemy i produkujemy szeroką gamę urządzeń komunikacyjnych comander przeznaczonych do transmisji danych za pośrednictwem sieci radiowych GSM. Nasze urządzenia korzystają z różnorodnych technologii: GPRS, HSP, LTE, CDMA oraz mogą zostać wyposażone w dodatkowe interfejsy zwiększające ich funkcjonalność. Wszystkie nasze produkty powstają pod czujnym okiem doświadczonych inżynierów i są produkowane wyłącznie na terenie polski.

Podstawowy podział produktów comander:

Modemy uniwersalne

Modemy uniwersalne

Elastyczna konstrukcja ukryta w wytrzymałej obudowie. Urządzenia typu BOX przeznaczone do transmisji danych pomiarowych oraz obsługi sterowników przemysłowych. Mogą zostać oparte o moduły komunikacji GSM wspierające różne technologie oraz wyposażone w szereg interfejsów, w tym szeregowe: RS232, RS485, pętlę prądową CL0, wejścia bezpotencjałowe, PWM 10V i inne.

czytaj więcej
Modemy specjalizowane

Modemy specjalizowane

Przemysłowe modemy do transmisji danych w sieciach GSM przystosowane do współpracy z wybranymi typami liczników energii elektrycznej. Ich konstrukcja pozwala na montaż w obrysie licznika: w specjalnie przeznaczonym do tego celu slocie, pod pokrywą listwy zaciskowej lub bezpośrednio do płyty głównej licznika. Dodatkowo dostępne także w formacie karty Mini-PCI Express.

czytaj więcej
Routery przemysłowe

Routery przemysłowe

Zaawansowane urządzenia komunikacyjne wyposażone w interfejs Ethernet oraz niezawodną łączność GSM. Zapewniające pewną i bezpieczną transmisję danych dzięki rozbudowanej funkcjonalności oprogramowania wewnętrznego oraz wsparciu do dwóch niezależnie działających modułów radiowych. Elastyczna konstrukcja umożliwia dalszą rozbudowę o dodatkowe interfejsy.

czytaj więcej
Koncentratory danych

Koncentratory danych

Zaawansowane urządzenia łączące funkcje koncentratora danych w technologiach PLC (PRIME) lub Wireless M-Buss z funkcjami dodatkowymi takimi jak modem GSM czy licznik bilansujący. Doskonale sprawdzą się jako urządzenia zbierające i przetwarzające dane w systemach odczytu stanu liczników energii elektrycznej, wody czy gazu, a także jako sterowniki obsługujące oświetlenie uliczne.

czytaj więcej